Yesterday's Money: 8th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,065,000 at an exchange rate of L$268.2 to US$1
- Exchanged US$233,000 at an average of US$9,700.0 per hour.
- Market buys were US$151,000
- Market sales were US$81,000
- Limit-limit buys were US$1,100
- The busiest time was at 10am when about US$17,000 was exchanged.
- The quietest time was 5am when about US$4,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 20 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 95 s |
| Primal Fire | 23 g 0 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 90 g 0 s |
| Primal Shadow | 14 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 95 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 75 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 42.75 | 1,150,000,000 | 106.95 | 614,000,000 |
| Megacyte | 327.02 | 123,000,000 | 2870 | 32,600,000 |
| Mexallon | 24.84 | 4,040,000,000 | 48.97 | 1,650,000,000 |
| Morphite | 5632 | 4,760,000 | 10842 | 1,750,000 |
| Nocxium | 73.85 | 550,000,000 | 180.29 | 268,000,000 |
| Pyerite | 3.38 | 15,300,000,000 | 5.66 | 11,300,000,000 |
| Tritanium | 2.46 | 80,500,000,000 | 3.78 | 26,100,000,000 |
| Zydrine | 540.98 | 169,000,000 | 2397 | 28,600,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 967 |
| Silent Oil | 909 |
| Sole Sushi | 3,011 |