Yesterday's Money: 9th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,262,000 at an exchange rate of L$266.5 to US$1
- Exchanged US$235,000 at an average of US$9,800.0 per hour.
- Market buys were US$171,000
- Market sales were US$63,000
- Limit-limit buys were US$700
- The busiest time was at 6am when about US$15,000 was exchanged.
- The quietest time was 2am when about US$4,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 20 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 95 s |
| Primal Fire | 23 g 0 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 90 g 0 s |
| Primal Shadow | 14 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 95 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 75 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 42.78 | 1,170,000,000 | 113.42 | 549,000,000 |
| Megacyte | 349.66 | 125,000,000 | 2852 | 34,500,000 |
| Mexallon | 24.25 | 3,600,000,000 | 47.31 | 1,920,000,000 |
| Morphite | 5573 | 4,490,000 | 10709 | 2,060,000 |
| Nocxium | 72.4 | 543,000,000 | 176.21 | 277,000,000 |
| Pyerite | 3.33 | 14,900,000,000 | 5.57 | 11,700,000,000 |
| Tritanium | 2.45 | 77,100,000,000 | 3.78 | 26,100,000,000 |
| Zydrine | 557.77 | 170,000,000 | 2429 | 25,400,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 967 |
| Silent Oil | 911 |
| Sole Sushi | 2,998 |