Yesterday's Money: 10th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,139,000 at an exchange rate of L$266.1 to US$1
- Exchanged US$233,000 at an average of US$9,700.0 per hour.
- Market buys were US$173,000
- Market sales were US$58,000
- Limit-limit buys were US$1,600
- The busiest time was at 3pm when about US$13,000 was exchanged.
- The quietest time was 12pm when about US$4,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 20 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 95 s |
| Primal Fire | 23 g 0 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 90 g 0 s |
| Primal Shadow | 14 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 95 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 75 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 42.77 | 1,180,000,000 | 80.29 | 552,000,000 |
| Megacyte | 310.91 | 123,000,000 | 2853 | 32,600,000 |
| Mexallon | 24.06 | 3,580,000,000 | 47.99 | 1,610,000,000 |
| Morphite | 5552 | 4,860,000 | 10678 | 2,100,000 |
| Nocxium | 74.14 | 543,000,000 | 176.08 | 266,000,000 |
| Pyerite | 3.33 | 15,400,000,000 | 5.62 | 10,900,000,000 |
| Tritanium | 2.43 | 73,700,000,000 | 3.74 | 26,100,000,000 |
| Zydrine | 542.37 | 170,000,000 | 2481 | 25,100,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 966 |
| Silent Oil | 970 |
| Sole Sushi | 2,979 |