Yesterday's Money: 12th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,270,000 at an exchange rate of L$268.2 to US$1
- Exchanged US$234,000 at an average of US$9,700.0 per hour.
- Market buys were US$168,000
- Market sales were US$65,000
- Limit-limit buys were US$700
- The busiest time was at 8am when about US$16,000 was exchanged.
- The quietest time was 11pm when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 20 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 95 s |
| Primal Fire | 23 g 0 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 90 g 0 s |
| Primal Shadow | 14 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 95 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 75 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.37 | 1,210,000,000 | 79.55 | 536,000,000 |
| Megacyte | 1571 | 25,000,000 | 2917 | 34,900,000 |
| Mexallon | 24.59 | 3,860,000,000 | 47.46 | 1,510,000,000 |
| Morphite | 6079 | 5,260,000 | 11645 | 1,710,000 |
| Nocxium | 89.61 | 428,000,000 | 172.59 | 258,000,000 |
| Pyerite | 3.39 | 16,700,000,000 | 5.4 | 10,400,000,000 |
| Tritanium | 2.44 | 72,100,000,000 | 3.72 | 23,700,000,000 |
| Zydrine | 1458 | 58,100,000 | 2437 | 25,100,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 955 |
| Silent Oil | 968 |
| Sole Sushi | 3,300 |