Yesterday's Money: 14th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,237,000 at an exchange rate of L$267.2 to US$1
- Exchanged US$245,000 at an average of US$10,200.0 per hour.
- Market buys were US$162,000
- Market sales were US$82,000
- Limit-limit buys were US$1,000
- The busiest time was at 5am when about US$20,000 was exchanged.
- The quietest time was 1am when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 20 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 90 s |
| Primal Fire | 23 g 0 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 99 s |
| Primal Shadow | 14 g 90 s |
| Primal Water | 18 g 75 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 75 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.25 | 1,190,000,000 | 78.7 | 511,000,000 |
| Megacyte | 1497 | 24,000,000 | 2878 | 34,300,000 |
| Mexallon | 24.45 | 3,690,000,000 | 47.78 | 1,400,000,000 |
| Morphite | 5687 | 4,440,000 | 10742 | 2,320,000 |
| Nocxium | 90.3 | 446,000,000 | 174.76 | 221,000,000 |
| Pyerite | 3.41 | 16,700,000,000 | 5.37 | 10,800,000,000 |
| Tritanium | 2.42 | 71,600,000,000 | 3.7 | 23,300,000,000 |
| Zydrine | 1438 | 56,300,000 | 2495 | 21,900,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 950 |
| Silent Oil | 966 |
| Sole Sushi | 3,310 |