Yesterday's Money: 16th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,179,000 at an exchange rate of L$267.6 to US$1
- Exchanged US$251,000 at an average of US$10,400.0 per hour.
- Market buys were US$184,000
- Market sales were US$65,000
- Limit-limit buys were US$1,000
- The busiest time was at 0pm when about US$15,000 was exchanged.
- The quietest time was 4am when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 20 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 90 s |
| Primal Fire | 23 g 0 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 99 s |
| Primal Shadow | 14 g 90 s |
| Primal Water | 18 g 75 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 75 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46.38 | 1,100,000,000 | 112.43 | 511,000,000 |
| Megacyte | 1495 | 23,800,000 | 2929 | 33,200,000 |
| Mexallon | 24.63 | 4,120,000,000 | 46.12 | 1,560,000,000 |
| Morphite | 5733 | 4,410,000 | 10360 | 2,780,000 |
| Nocxium | 90.77 | 478,000,000 | 173.9 | 241,000,000 |
| Pyerite | 3.33 | 16,600,000,000 | 5.31 | 14,200,000,000 |
| Tritanium | 2.44 | 73,600,000,000 | 3.65 | 28,700,000,000 |
| Zydrine | 1402 | 52,500,000 | 2551 | 22,100,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 965 |
| Silent Oil | 935 |
| Sole Sushi | 3,122 |