Yesterday's Money: 20th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,067,000 at an exchange rate of L$269.8 to US$1
- Exchanged US$178,000 at an average of US$7,400.0 per hour.
- Market buys were US$121,000
- Market sales were US$56,000
- Limit-limit buys were US$600
- The busiest time was at 2pm when about US$12,000 was exchanged.
- The quietest time was 7pm when about US$2,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.6 | 1,190,000,000 | 81.37 | 482,000,000 |
| Megacyte | 1491 | 32,200,000 | 2859 | 32,400,000 |
| Mexallon | 25.37 | 4,440,000,000 | 48.56 | 1,370,000,000 |
| Morphite | 6004 | 3,980,000 | 10362 | 2,790,000 |
| Nocxium | 89.41 | 500,000,000 | 177.19 | 243,000,000 |
| Pyerite | 3.33 | 18,800,000,000 | 5.02 | 13,100,000,000 |
| Tritanium | 2.4 | 75,300,000,000 | 3.47 | 31,100,000,000 |
| Zydrine | 1525 | 58,600,000 | 2508 | 28,900,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 951 |
| Silent Oil | 889 |
| Sole Sushi | 3,217 |