Yesterday's Money: 21st November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,117,000 at an exchange rate of L$268.2 to US$1
- Exchanged US$219,000 at an average of US$9,100.0 per hour.
- Market buys were US$139,000
- Market sales were US$76,000
- Limit-limit buys were US$3,700
- The busiest time was at 9pm when about US$18,000 was exchanged.
- The quietest time was 7am when about US$0 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.45 | 1,170,000,000 | 81.19 | 475,000,000 |
| Megacyte | 1531 | 31,500,000 | 3008 | 26,700,000 |
| Mexallon | 25.21 | 4,250,000,000 | 49.31 | 1,290,000,000 |
| Morphite | 6469 | 4,440,000 | 10309 | 2,700,000 |
| Nocxium | 89.87 | 470,000,000 | 174.41 | 245,000,000 |
| Pyerite | 3.41 | 18,400,000,000 | 5 | 13,300,000,000 |
| Tritanium | 2.41 | 71,100,000,000 | 3.5 | 30,000,000,000 |
| Zydrine | 1555 | 56,800,000 | 2525 | 26,100,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 946 |
| Silent Oil | 884 |
| Sole Sushi | 3,296 |