Yesterday's Money: 22nd November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,023,000 at an exchange rate of L$269.1 to US$1
- Exchanged US$206,000 at an average of US$8,600.0 per hour.
- Market buys were US$149,000
- Market sales were US$57,000
- Limit-limit buys were US$100
- The busiest time was at 10am when about US$13,000 was exchanged.
- The quietest time was 3am when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 49.95 | 1,130,000,000 | 84.21 | 442,000,000 |
| Megacyte | 1605 | 33,300,000 | 3065 | 25,100,000 |
| Mexallon | 23.38 | 4,210,000,000 | 49.14 | 1,290,000,000 |
| Morphite | 6533 | 4,760,000 | 10531 | 2,680,000 |
| Nocxium | 105.61 | 463,000,000 | 183.33 | 299,000,000 |
| Pyerite | 3.37 | 17,000,000,000 | 6.08 | 13,800,000,000 |
| Tritanium | 2.36 | 69,800,000,000 | 3.58 | 31,300,000,000 |
| Zydrine | 1514 | 52,000,000 | 2555 | 24,300,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 950 |
| Silent Oil | 902 |
| Sole Sushi | 2,934 |