Yesterday's Money: 23rd November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,280,000 at an exchange rate of L$267.3 to US$1
- Exchanged US$244,000 at an average of US$10,200.0 per hour.
- Market buys were US$186,000
- Market sales were US$58,000
- Limit-limit buys were US$500
- The busiest time was at 4pm when about US$19,000 was exchanged.
- The quietest time was 9pm when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46.76 | 1,100,000,000 | 80.68 | 470,000,000 |
| Megacyte | 1590 | 33,600,000 | 2965 | 25,800,000 |
| Mexallon | 24.41 | 3,960,000,000 | 48.14 | 1,410,000,000 |
| Morphite | 6426 | 4,510,000 | 10231 | 2,840,000 |
| Nocxium | 90.51 | 456,000,000 | 161.9 | 316,000,000 |
| Pyerite | 3.36 | 18,000,000,000 | 5.55 | 14,100,000,000 |
| Tritanium | 2.39 | 72,700,000,000 | 3.6 | 30,400,000,000 |
| Zydrine | 1539 | 53,700,000 | 2609 | 22,700,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 953 |
| Silent Oil | 914 |
| Sole Sushi | 2,928 |