Yesterday's Money: 24th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,192,000 at an exchange rate of L$267.4 to US$1
- Exchanged US$222,000 at an average of US$9,200.0 per hour.
- Market buys were US$166,000
- Market sales were US$54,000
- Limit-limit buys were US$1,900
- The busiest time was at 2pm when about US$15,000 was exchanged.
- The quietest time was 4pm when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46.58 | 1,080,000,000 | 81.61 | 482,000,000 |
| Megacyte | 1583 | 32,900,000 | 3035 | 24,800,000 |
| Mexallon | 24.17 | 3,830,000,000 | 46.28 | 1,620,000,000 |
| Morphite | 6498 | 4,580,000 | 10258 | 2,790,000 |
| Nocxium | 90.31 | 432,000,000 | 159.47 | 314,000,000 |
| Pyerite | 3.38 | 18,600,000,000 | 5.45 | 15,300,000,000 |
| Tritanium | 2.39 | 75,600,000,000 | 3.58 | 32,900,000,000 |
| Zydrine | 1557 | 54,000,000 | 2562 | 23,900,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 951 |
| Silent Oil | 929 |
| Sole Sushi | 2,973 |