Yesterday's Money: 25th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,207,000 at an exchange rate of L$270.8 to US$1
- Exchanged US$239,000 at an average of US$10,000.0 per hour.
- Market buys were US$163,000
- Market sales were US$76,000
- Limit-limit buys were US$500
- The busiest time was at 0pm when about US$16,000 was exchanged.
- The quietest time was 7am when about US$0 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47 | 1,050,000,000 | 79.82 | 483,000,000 |
| Megacyte | 1624 | 35,400,000 | 3093 | 24,000,000 |
| Mexallon | 24.44 | 4,030,000,000 | 46.38 | 1,620,000,000 |
| Morphite | 6462 | 4,230,000 | 11030 | 2,920,000 |
| Nocxium | 88.89 | 443,000,000 | 171.44 | 302,000,000 |
| Pyerite | 3.33 | 18,100,000,000 | 5.55 | 14,600,000,000 |
| Tritanium | 2.42 | 74,100,000,000 | 3.56 | 34,500,000,000 |
| Zydrine | 1556 | 51,400,000 | 2554 | 26,300,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 946 |
| Silent Oil | 935 |
| Sole Sushi | 3,172 |