Yesterday's Money: 27th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,288,000 at an exchange rate of L$268.9 to US$1
- Exchanged US$249,000 at an average of US$10,400.0 per hour.
- Market buys were US$167,000
- Market sales were US$77,000
- Limit-limit buys were US$5,100
- The busiest time was at 4pm when about US$18,000 was exchanged.
- The quietest time was 7am when about US$0 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46.77 | 1,080,000,000 | 79.7 | 455,000,000 |
| Megacyte | 1583 | 34,900,000 | 3040 | 25,700,000 |
| Mexallon | 24.68 | 4,110,000,000 | 46.55 | 1,490,000,000 |
| Morphite | 6310 | 4,370,000 | 10328 | 2,800,000 |
| Nocxium | 89.92 | 456,000,000 | 161.44 | 288,000,000 |
| Pyerite | 3.4 | 19,400,000,000 | 5.55 | 14,600,000,000 |
| Tritanium | 2.44 | 80,900,000,000 | 3.57 | 35,900,000,000 |
| Zydrine | 1525 | 50,500,000 | 2525 | 27,100,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 948 |
| Silent Oil | 883 |
| Sole Sushi | 3,341 |