Yesterday's Money: 28th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,230,000 at an exchange rate of L$268.5 to US$1
- Exchanged US$255,000 at an average of US$10,600.0 per hour.
- Market buys were US$182,000
- Market sales were US$72,000
- Limit-limit buys were US$1,000
- The busiest time was at 8am when about US$20,000 was exchanged.
- The quietest time was 11pm when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.97 | 1,270,000,000 | 81.35 | 424,000,000 |
| Megacyte | 1635 | 36,600,000 | 3114 | 22,500,000 |
| Mexallon | 25.29 | 4,320,000,000 | 48.02 | 1,370,000,000 |
| Morphite | 6363 | 4,440,000 | 10408 | 2,230,000 |
| Nocxium | 90.77 | 506,000,000 | 162.79 | 276,000,000 |
| Pyerite | 3.43 | 19,100,000,000 | 5.51 | 14,200,000,000 |
| Tritanium | 2.39 | 72,700,000,000 | 3.51 | 33,300,000,000 |
| Zydrine | 1585 | 55,900,000 | 2544 | 25,900,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 930 |
| Silent Oil | 1,000 |
| Sole Sushi | 3,368 |