Yesterday's Money: 30th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,367,000 at an exchange rate of L$268.5 to US$1
- Exchanged US$321,000 at an average of US$13,400.0 per hour.
- Market buys were US$222,000
- Market sales were US$96,000
- Limit-limit buys were US$2,100
- The busiest time was at 2pm when about US$28,000 was exchanged.
- The quietest time was 3am when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 17 g 0 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 48.38 | 1,260,000,000 | 85.69 | 491,000,000 |
| Megacyte | 1640 | 36,800,000 | 3118 | 22,000,000 |
| Mexallon | 25.39 | 4,440,000,000 | 46.8 | 1,440,000,000 |
| Morphite | 6297 | 4,500,000 | 10328 | 2,340,000 |
| Nocxium | 91.14 | 495,000,000 | 161.58 | 256,000,000 |
| Pyerite | 3.48 | 18,800,000,000 | 6.1 | 11,100,000,000 |
| Tritanium | 2.41 | 69,900,000,000 | 3.48 | 35,300,000,000 |
| Zydrine | 1569 | 54,400,000 | 2616 | 22,100,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 937 |
| Silent Oil | 994 |
| Sole Sushi | 3,209 |