Yesterday's Money: 1st December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,535,000 at an exchange rate of L$268.2 to US$1
- Exchanged US$295,000 at an average of US$12,300.0 per hour.
- Market buys were US$214,000
- Market sales were US$76,000
- Limit-limit buys were US$4,600
- The busiest time was at 1pm when about US$22,000 was exchanged.
- The quietest time was 9pm when about US$7,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.76 | 1,220,000,000 | 84.14 | 464,000,000 |
| Megacyte | 1679 | 37,900,000 | 3110 | 20,500,000 |
| Mexallon | 25.55 | 4,480,000,000 | 46.08 | 1,530,000,000 |
| Morphite | 6131 | 4,710,000 | 10267 | 2,280,000 |
| Nocxium | 92.65 | 491,000,000 | 163.12 | 245,000,000 |
| Pyerite | 3.5 | 19,200,000,000 | 6.11 | 10,600,000,000 |
| Tritanium | 2.44 | 65,000,000,000 | 3.52 | 30,500,000,000 |
| Zydrine | 1574 | 53,300,000 | 2612 | 23,500,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 943 |
| Silent Oil | 985 |
| Sole Sushi | 3,392 |