Yesterday's Money: 2nd December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,421,000 at an exchange rate of L$269.5 to US$1
- Exchanged US$261,000 at an average of US$10,900.0 per hour.
- Market buys were US$186,000
- Market sales were US$73,000
- Limit-limit buys were US$1,600
- The busiest time was at 3pm when about US$16,000 was exchanged.
- The quietest time was 2am when about US$7,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 25 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 3 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 88 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 48.11 | 1,240,000,000 | 84.33 | 474,000,000 |
| Megacyte | 1649 | 39,700,000 | 3120 | 19,500,000 |
| Mexallon | 25.34 | 4,310,000,000 | 46.28 | 1,600,000,000 |
| Morphite | 6378 | 5,010,000 | 10430 | 1,900,000 |
| Nocxium | 92.59 | 481,000,000 | 167.03 | 230,000,000 |
| Pyerite | 3.56 | 20,000,000,000 | 6.16 | 10,200,000,000 |
| Tritanium | 2.45 | 68,800,000,000 | 3.61 | 33,200,000,000 |
| Zydrine | 1482 | 63,300,000 | 2603 | 23,800,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 950 |
| Silent Oil | 1,072 |
| Sole Sushi | 3,448 |