Yesterday's Money: 8th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,291,000 at an exchange rate of L$267.5 to US$1
- Exchanged US$240,000 at an average of US$10,000.0 per hour.
- Market buys were US$178,000
- Market sales were US$62,000
- Limit-limit buys were US$500
- The busiest time was at 5pm when about US$15,000 was exchanged.
- The quietest time was 12pm when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 1199560083 | 0 | 0.21 | 0 |
| Megacyte | 36962208 | 0 | 0.78 | 0 |
| Mexallon | 4257466199 | 0 | 0.32 | 0 |
| Morphite | 4764167 | 0 | 0.9 | 0 |
| Nocxium | 478636948 | 0 | 0.29 | 0 |
| Pyerite | 19204706748 | 0 | 0.16 | 0 |
| Tritanium | 62187662212 | 0 | 0.16 | 0 |
| Zydrine | 56256908 | 0 | 0.4 | 0 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 962 |
| Silent Oil | 1,010 |
| Sole Sushi | 2,934 |