Yesterday's Money: 11th December [UPDATED]
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$887,000 at an exchange rate of L$267.5 to US$1
- Exchanged US$188,000 at an average of US$7,800.0 per hour.
- Market buys were US$124,000
- Market sales were US$63,000
- Limit-limit buys were US$1,200
- The busiest time was at 5pm when about US$17,000 was exchanged.
- The quietest time was 10am when about US$0 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 49 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
Figures for EVE Online are still not reliable.
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 949 |
| Silent Oil | 996 |
| Sole Sushi | 2,697 |
[UPDATE] Those of you that follow the EVE Online prices will be pleased to know I have finally had the chance to track down the error. The xml feed I use to harvest the data was altered, and I was looking at odd, and meaningless data, which was being reflected in what we got. I have tracked the changes down, altered my harvesting protocols and we should get data streamed correctly once again from tomorrow.