Yesterday's Money: 12th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,209,000 at an exchange rate of L$267.2 to US$1
- Exchanged US$241,000 at an average of US$10,100.0 per hour.
- Market buys were US$162,000
- Market sales were US$80,000
- Limit-limit buys were US$100
- The busiest time was at 8am when about US$16,000 was exchanged.
- The quietest time was 9pm when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 63 g 40 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 49.9 | 1,250,000,000 | 82.74 | 425,000,000 |
| Megacyte | 1821 | 29,900,000 | 2936 | 18,600,000 |
| Mexallon | 26.04 | 4,180,000,000 | 51.18 | 1,200,000,000 |
| Morphite | 6066 | 4,340,000 | 11413 | 1,290,000 |
| Nocxium | 85.47 | 613,000,000 | 171.08 | 220,000,000 |
| Pyerite | 3.6 | 19,800,000,000 | 5.97 | 11,200,000,000 |
| Tritanium | 2.38 | 61,900,000,000 | 3.47 | 38,700,000,000 |
| Zydrine | 1615 | 53,200,000 | 2710 | 23,200,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 949 |
| Silent Oil | 980 |
| Sole Sushi | 2,705 |