Yesterday's Money: 14th November
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,243,000 at an exchange rate of L$265.8 to US$1
- Exchanged US$244,000 at an average of US$10,200.0 per hour.
- Market buys were US$184,000
- Market sales were US$60,000
- Limit-limit buys were US$600
- The busiest time was at 11am when about US$20,000 was exchanged.
- The quietest time was 12pm when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 49.3 | 1,310,000,000 | 84.04 | 439,000,000 |
| Megacyte | 1832 | 32,700,000 | 2897 | 20,500,000 |
| Mexallon | 25.61 | 4,180,000,000 | 51.23 | 1,330,000,000 |
| Morphite | 5966 | 5,350,000 | 10789 | 2,610,000 |
| Nocxium | 92.53 | 562,000,000 | 168.15 | 231,000,000 |
| Pyerite | 3.55 | 20,400,000,000 | 5.98 | 10,700,000,000 |
| Tritanium | 2.36 | 58,800,000,000 | 3.55 | 38,600,000,000 |
| Zydrine | 1583 | 53,100,000 | 2724 | 23,200,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 943 |
| Silent Oil | 986 |
| Sole Sushi | 2,728 |