Yesterday's Money: 15th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,329,000 at an exchange rate of L$268.1 to US$1
- Exchanged US$273,000 at an average of US$11,400.0 per hour.
- Market buys were US$201,000
- Market sales were US$70,000
- Limit-limit buys were US$1,700
- The busiest time was at 3pm when about US$22,000 was exchanged.
- The quietest time was 12pm when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 50.05 | 1,200,000,000 | 81.73 | 468,000,000 |
| Megacyte | 1778 | 31,100,000 | 3007 | 19,800,000 |
| Mexallon | 26.67 | 3,750,000,000 | 52.14 | 1,310,000,000 |
| Morphite | 6090 | 5,330,000 | 11157 | 2,630,000 |
| Nocxium | 92.1 | 498,000,000 | 161.16 | 240,000,000 |
| Pyerite | 3.75 | 18,400,000,000 | 6.1 | 11,100,000,000 |
| Tritanium | 2.33 | 53,600,000,000 | 3.51 | 40,600,000,000 |
| Zydrine | 1422 | 62,500,000 | 2719 | 23,600,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 944 |
| Silent Oil | 986 |
| Sole Sushi | 2,861 |