Yesterday's Money: 16th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,363,000 at an exchange rate of L$266.4 to US$1
- Exchanged US$268,000 at an average of US$11,200.0 per hour.
- Market buys were US$182,000
- Market sales were US$85,000
- Limit-limit buys were US$1,100
- The busiest time was at 0pm when about US$17,000 was exchanged.
- The quietest time was 1am when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 50.63 | 1,290,000,000 | 81.19 | 524,000,000 |
| Megacyte | 1768 | 30,200,000 | 2991 | 22,200,000 |
| Mexallon | 26.97 | 3,980,000,000 | 51.92 | 1,340,000,000 |
| Morphite | 6315 | 5,950,000 | 11489 | 2,390,000 |
| Nocxium | 92.81 | 547,000,000 | 158.64 | 259,000,000 |
| Pyerite | 3.76 | 17,600,000,000 | 6.25 | 11,900,000,000 |
| Tritanium | 2.3 | 58,600,000,000 | 3.57 | 37,600,000,000 |
| Zydrine | 1437 | 64,000,000 | 2740 | 20,800,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 945 |
| Silent Oil | 970 |
| Sole Sushi | 2,876 |