Yesterday's Money: 18th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,251,000 at an exchange rate of L$268.4 to US$1
- Exchanged US$232,000 at an average of US$9,700.0 per hour.
- Market buys were US$159,000
- Market sales were US$72,000
- Limit-limit buys were US$1,300
- The busiest time was at 3pm when about US$18,000 was exchanged.
- The quietest time was 2am when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 49.58 | 1,240,000,000 | 80.06 | 507,000,000 |
| Megacyte | 1761 | 30,100,000 | 2948 | 22,800,000 |
| Mexallon | 27.32 | 4,030,000,000 | 50.72 | 1,290,000,000 |
| Morphite | 5891 | 5,360,000 | 11016 | 3,410,000 |
| Nocxium | 92.6 | 514,000,000 | 158.59 | 254,000,000 |
| Pyerite | 3.81 | 17,200,000,000 | 6.04 | 10,700,000,000 |
| Tritanium | 2.36 | 49,300,000,000 | 3.45 | 38,700,000,000 |
| Zydrine | 1494 | 67,000,000 | 2863 | 18,900,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 946 |
| Silent Oil | 970 |
| Sole Sushi | 2,955 |