Yesterday's Money: 19th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,055,000 at an exchange rate of L$267.8 to US$1
- Exchanged US$203,000 at an average of US$8,400.0 per hour.
- Market buys were US$138,000
- Market sales were US$64,000
- Limit-limit buys were US$900
- The busiest time was at midnight when about US$24,000 was exchanged.
- The quietest time was 6pm when about US$4,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 48.48 | 1,250,000,000 | 79.55 | 517,000,000 |
| Megacyte | 1740 | 28,900,000 | 2930 | 22,800,000 |
| Mexallon | 26.82 | 4,270,000,000 | 50.68 | 1,280,000,000 |
| Morphite | 5916 | 5,470,000 | 11000 | 3,590,000 |
| Nocxium | 92.85 | 514,000,000 | 160.05 | 247,000,000 |
| Pyerite | 3.72 | 17,900,000,000 | 5.28 | 10,300,000,000 |
| Tritanium | 2.28 | 50,800,000,000 | 3.43 | 40,300,000,000 |
| Zydrine | 1509 | 68,700,000 | 2827 | 23,200,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 947 |
| Silent Oil | 978 |
| Sole Sushi | 2,980 |