Yesterday's Money: 20th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,184,000 at an exchange rate of L$269.3 to US$1
- Exchanged US$253,000 at an average of US$10,600.0 per hour.
- Market buys were US$180,000
- Market sales were US$73,000
- Limit-limit buys were US$700
- The busiest time was at 7am when about US$21,000 was exchanged.
- The quietest time was 4am when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 16 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 89 g 95 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.82 | 1,340,000,000 | 78.21 | 591,000,000 |
| Megacyte | 1738 | 30,600,000 | 2941 | 26,000,000 |
| Mexallon | 26.31 | 4,430,000,000 | 49.43 | 1,460,000,000 |
| Morphite | 5965 | 5,870,000 | 10988 | 3,880,000 |
| Nocxium | 90.85 | 531,000,000 | 159.49 | 262,000,000 |
| Pyerite | 3.63 | 18,400,000,000 | 5.16 | 10,800,000,000 |
| Tritanium | 2.23 | 57,200,000,000 | 3.42 | 41,000,000,000 |
| Zydrine | 1457 | 67,400,000 | 2793 | 25,000,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 947 |
| Silent Oil | 971 |
| Sole Sushi | 2,937 |