Yesterday's Money: 22nd December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,265,000 at an exchange rate of L$267.8 to US$1
- Exchanged US$220,000 at an average of US$9,200.0 per hour.
- Market buys were US$175,000
- Market sales were US$44,000
- Limit-limit buys were US$1,800
- The busiest time was at 5pm when about US$14,000 was exchanged.
- The quietest time was 1am when about US$4,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 50 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 88 g 97 s |
| Primal Shadow | 15 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 48.7 | 1,250,000,000 | 78.69 | 524,000,000 |
| Megacyte | 1739 | 29,000,000 | 2879 | 26,700,000 |
| Mexallon | 25.59 | 4,070,000,000 | 50.87 | 1,220,000,000 |
| Morphite | 6066 | 5,820,000 | 10900 | 4,130,000 |
| Nocxium | 91.94 | 524,000,000 | 163.89 | 256,000,000 |
| Pyerite | 3.64 | 18,900,000,000 | 5.12 | 11,700,000,000 |
| Tritanium | 2.26 | 56,600,000,000 | 3.39 | 41,300,000,000 |
| Zydrine | 1515 | 67,200,000 | 2827 | 24,500,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 934 |
| Silent Oil | 963 |
| Sole Sushi | 2,979 |