Yesterday's Money: 23rd December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,254,000 at an exchange rate of L$267.7 to US$1
- Exchanged US$237,000 at an average of US$9,900.0 per hour.
- Market buys were US$173,000
- Market sales were US$63,000
- Limit-limit buys were US$300
- The busiest time was at 6am when about US$19,000 was exchanged.
- The quietest time was 11am when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 75 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 88 g 97 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 49.47 | 1,330,000,000 | 77.66 | 593,000,000 |
| Megacyte | 1734 | 30,300,000 | 2894 | 26,600,000 |
| Mexallon | 26.3 | 4,430,000,000 | 50.32 | 1,300,000,000 |
| Morphite | 6021 | 6,140,000 | 10690 | 4,770,000 |
| Nocxium | 91.79 | 515,000,000 | 160.7 | 257,000,000 |
| Pyerite | 3.62 | 19,500,000,000 | 5.08 | 12,700,000,000 |
| Tritanium | 2.27 | 53,600,000,000 | 3.31 | 44,100,000,000 |
| Zydrine | 1500 | 64,700,000 | 2778 | 26,300,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 952 |
| Silent Oil | 964 |
| Sole Sushi | 3,099 |