Yesterday's Money: 24th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,101,000 at an exchange rate of L$267.7 to US$1
- Exchanged US$200,000 at an average of US$8,300.0 per hour.
- Market buys were US$153,000
- Market sales were US$46,000
- Limit-limit buys were US$1,100
- The busiest time was at 9am when about US$16,000 was exchanged.
- The quietest time was 7pm when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 24 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 75 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 88 g 97 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 49.7 | 1,330,000,000 | 76.87 | 627,000,000 |
| Megacyte | 1676 | 26,900,000 | 2855 | 28,100,000 |
| Mexallon | 26.1 | 4,200,000,000 | 47.65 | 1,640,000,000 |
| Morphite | 6132 | 6,180,000 | 10766 | 4,830,000 |
| Nocxium | 90.41 | 488,000,000 | 158.55 | 271,000,000 |
| Pyerite | 3.6 | 19,000,000,000 | 5.07 | 11,800,000,000 |
| Tritanium | 2.2 | 47,000,000,000 | 3.3 | 45,500,000,000 |
| Zydrine | 1379 | 59,100,000 | 2769 | 26,200,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 955 |
| Silent Oil | 964 |
| Sole Sushi | 3,000 |