Yesterday's Money: 25th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$898,000 at an exchange rate of L$267.2 to US$1
- Exchanged US$162,000 at an average of US$6,800.0 per hour.
- Market buys were US$125,000
- Market sales were US$37,000
- Limit-limit buys were US$100
- The busiest time was at 9am when about US$9,000 was exchanged.
- The quietest time was 3am when about US$4,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 23 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 75 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 88 g 97 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 49.3 | 1,280,000,000 | 77.28 | 570,000,000 |
| Megacyte | 1628 | 29,400,000 | 2776 | 31,900,000 |
| Mexallon | 24.99 | 4,000,000,000 | 46.89 | 1,610,000,000 |
| Morphite | 5505 | 6,310,000 | 10849 | 5,060,000 |
| Nocxium | 90.62 | 485,000,000 | 156.87 | 282,000,000 |
| Pyerite | 3.55 | 19,300,000,000 | 5.45 | 9,310,000,000 |
| Tritanium | 2.15 | 45,500,000,000 | 3.26 | 49,100,000,000 |
| Zydrine | 1416 | 63,800,000 | 2714 | 29,500,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 961 |
| Silent Oil | 964 |
| Sole Sushi | 3,004 |