Yesterday's Money: 26th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,266,000 at an exchange rate of L$267.7 to US$1
- Exchanged US$260,000 at an average of US$10,800.0 per hour.
- Market buys were US$162,000
- Market sales were US$96,000
- Limit-limit buys were US$1,300
- The busiest time was at 0pm when about US$24,000 was exchanged.
- The quietest time was 2am when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 23 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 75 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 88 g 97 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.96 | 1,180,000,000 | 77.49 | 583,000,000 |
| Megacyte | 1599 | 29,800,000 | 2765 | 31,300,000 |
| Mexallon | 25.06 | 4,140,000,000 | 46.56 | 1,690,000,000 |
| Morphite | 5478 | 6,490,000 | 10795 | 5,120,000 |
| Nocxium | 91.85 | 475,000,000 | 154.71 | 292,000,000 |
| Pyerite | 3.53 | 18,900,000,000 | 5.43 | 8,940,000,000 |
| Tritanium | 2.09 | 48,100,000,000 | 3.27 | 48,600,000,000 |
| Zydrine | 1456 | 64,100,000 | 2756 | 26,900,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 964 |
| Silent Oil | 946 |
| Sole Sushi | 3,023 |