Yesterday's Money: 28th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,385,000 at an exchange rate of L$267.3 to US$1
- Exchanged US$247,000 at an average of US$10,300.0 per hour.
- Market buys were US$191,000
- Market sales were US$55,000
- Limit-limit buys were US$600
- The busiest time was at 11am when about US$20,000 was exchanged.
- The quietest time was 7am when about US$0 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 23 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 75 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 88 g 97 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.05 | 1,250,000,000 | 78.04 | 629,000,000 |
| Megacyte | 1592 | 30,700,000 | 2823 | 30,700,000 |
| Mexallon | 24.65 | 4,060,000,000 | 47.97 | 1,420,000,000 |
| Morphite | 5071 | 7,210,000 | 10595 | 5,640,000 |
| Nocxium | 89.32 | 494,000,000 | 155.04 | 291,000,000 |
| Pyerite | 3.49 | 18,200,000,000 | 5.48 | 7,760,000,000 |
| Tritanium | 2.1 | 51,600,000,000 | 3.27 | 47,100,000,000 |
| Zydrine | 1634 | 56,100,000 | 2765 | 28,800,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 964 |
| Silent Oil | 912 |
| Sole Sushi | 3,073 |