Yesterday's Money: 29th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,320,000 at an exchange rate of L$267.9 to US$1
- Exchanged US$276,000 at an average of US$11,500.0 per hour.
- Market buys were US$202,000
- Market sales were US$73,000
- Limit-limit buys were US$400
- The busiest time was at 9am when about US$19,000 was exchanged.
- The quietest time was 12pm when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 23 g 0 s |
| Primal Earth | 3 g 88 s |
| Primal Fire | 22 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 75 s |
| Primal Mana | 16 g 90 s |
| Primal Might | 88 g 97 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 62 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46.53 | 1,280,000,000 | 81.87 | 647,000,000 |
| Megacyte | 1567 | 31,700,000 | 2799 | 31,600,000 |
| Mexallon | 24.05 | 4,230,000,000 | 46.27 | 1,650,000,000 |
| Morphite | 5141 | 7,160,000 | 10643 | 5,290,000 |
| Nocxium | 85.94 | 460,000,000 | 155.5 | 295,000,000 |
| Pyerite | 3.39 | 19,100,000,000 | 5.38 | 8,770,000,000 |
| Tritanium | 2.04 | 51,400,000,000 | 3.22 | 49,900,000,000 |
| Zydrine | 1614 | 55,500,000 | 2754 | 27,700,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 964 |
| Silent Oil | 910 |
| Sole Sushi | 3,063 |