Yesterday's Money: 30th December
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,232,000 at an exchange rate of L$268.3 to US$1
- Exchanged US$256,000 at an average of US$10,700.0 per hour.
- Market buys were US$200,000
- Market sales were US$56,000
- Limit-limit buys were US$100
- The busiest time was at 10am when about US$17,000 was exchanged.
- The quietest time was 3am when about US$4,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 22 g 75 s |
| Primal Earth | 3 g 50 s |
| Primal Fire | 21 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 88 s |
| Primal Mana | 16 g 0 s |
| Primal Might | 88 g 50 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 60 g 46 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46.5 | 1,300,000,000 | 83.69 | 604,000,000 |
| Megacyte | 1567 | 30,000,000 | 2805 | 30,900,000 |
| Mexallon | 24.64 | 4,370,000,000 | 45.04 | 1,780,000,000 |
| Morphite | 5266 | 7,290,000 | 10563 | 5,390,000 |
| Nocxium | 86.01 | 510,000,000 | 151.66 | 330,000,000 |
| Pyerite | 3.41 | 19,600,000,000 | 5.38 | 9,240,000,000 |
| Tritanium | 2.02 | 50,100,000,000 | 3.2 | 50,500,000,000 |
| Zydrine | 1673 | 59,900,000 | 2805 | 23,300,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 964 |
| Silent Oil | 894 |
| Sole Sushi | 3,005 |