Yesterday's Money: 4th January
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,411,000 at an exchange rate of L$270.2 to US$1
- Exchanged US$297,000 at an average of US$12,400.0 per hour.
- Market buys were US$216,000
- Market sales were US$80,000
- Limit-limit buys were US$900
- The busiest time was at 5pm when about US$21,000 was exchanged.
- The quietest time was 3am when about US$7,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 22 g 75 s |
| Primal Earth | 3 g 50 s |
| Primal Fire | 21 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 88 s |
| Primal Mana | 16 g 0 s |
| Primal Might | 88 g 50 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 60 g 46 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.35 | 1,380,000,000 | 78.78 | 647,000,000 |
| Megacyte | 1564 | 33,100,000 | 2825 | 31,700,000 |
| Mexallon | 26.22 | 4,210,000,000 | 47.93 | 1,480,000,000 |
| Morphite | 4650 | 6,800,000 | 10336 | 5,690,000 |
| Nocxium | 83.31 | 460,000,000 | 151.09 | 304,000,000 |
| Pyerite | 3.68 | 19,200,000,000 | 5.53 | 8,050,000,000 |
| Tritanium | 2.08 | 57,100,000,000 | 3.11 | 40,500,000,000 |
| Zydrine | 1667 | 60,700,000 | 2718 | 27,600,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 973 |
| Silent Oil | 843 |
| Sole Sushi | 2,919 |