Yesterday's Money: 7th January
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,331,000 at an exchange rate of L$266.2 to US$1
- Exchanged US$245,000 at an average of US$10,200.0 per hour.
- Market buys were US$174,000
- Market sales were US$71,000
- Limit-limit buys were US$200
- The busiest time was at 8pm when about US$18,000 was exchanged.
- The quietest time was 2am when about US$4,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 22 g 75 s |
| Primal Earth | 3 g 50 s |
| Primal Fire | 21 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 88 s |
| Primal Mana | 16 g 0 s |
| Primal Might | 88 g 50 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 60 g 46 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46.47 | 1,290,000,000 | 81.49 | 584,000,000 |
| Megacyte | 1389 | 31,100,000 | 2837 | 27,900,000 |
| Mexallon | 25.43 | 4,050,000,000 | 52.62 | 1,000,000,000 |
| Morphite | 4672 | 7,510,000 | 10382 | 5,070,000 |
| Nocxium | 82.64 | 422,000,000 | 146.31 | 312,000,000 |
| Pyerite | 3.74 | 19,400,000,000 | 5.45 | 7,490,000,000 |
| Tritanium | 2.06 | 54,500,000,000 | 3.29 | 40,200,000,000 |
| Zydrine | 1668 | 60,700,000 | 2788 | 20,100,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 996 |
| Silent Oil | 905 |
| Sole Sushi | 2,913 |