Yesterday's Money: 8th January
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,453,000 at an exchange rate of L$266.7 to US$1
- Exchanged US$269,000 at an average of US$11,200.0 per hour.
- Market buys were US$176,000
- Market sales were US$92,000
- Limit-limit buys were US$700
- The busiest time was at 7am when about US$23,000 was exchanged.
- The quietest time was 11pm when about US$7,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 22 g 75 s |
| Primal Earth | 3 g 50 s |
| Primal Fire | 21 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 88 s |
| Primal Mana | 16 g 0 s |
| Primal Might | 88 g 50 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 60 g 46 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 45.71 | 1,260,000,000 | 79.69 | 662,000,000 |
| Megacyte | 1394 | 31,800,000 | 2802 | 29,500,000 |
| Mexallon | 24.97 | 3,870,000,000 | 48.65 | 1,310,000,000 |
| Morphite | 4436 | 6,950,000 | 10261 | 5,680,000 |
| Nocxium | 83.28 | 442,000,000 | 144.72 | 328,000,000 |
| Pyerite | 3.72 | 18,900,000,000 | 5.41 | 7,930,000,000 |
| Tritanium | 2.05 | 54,100,000,000 | 3.17 | 40,700,000,000 |
| Zydrine | 1662 | 59,200,000 | 2736 | 24,200,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 992 |
| Silent Oil | 905 |
| Sole Sushi | 2,903 |