Yesterday's Money: 10th January
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,244,000 at an exchange rate of L$271.3 to US$1
- Exchanged US$237,000 at an average of US$9,900.0 per hour.
- Market buys were US$172,000
- Market sales were US$64,000
- Limit-limit buys were US$900
- The busiest time was at 5pm when about US$14,000 was exchanged.
- The quietest time was 7am when about US$0 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 22 g 75 s |
| Primal Earth | 3 g 50 s |
| Primal Fire | 21 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 88 s |
| Primal Mana | 16 g 0 s |
| Primal Might | 88 g 50 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 60 g 46 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46.58 | 1,300,000,000 | 79.2 | 673,000,000 |
| Megacyte | 1332 | 33,000,000 | 2796 | 27,600,000 |
| Mexallon | 25.63 | 3,930,000,000 | 39.38 | 1,680,000,000 |
| Morphite | 4198 | 6,800,000 | 10330 | 5,230,000 |
| Nocxium | 82.87 | 442,000,000 | 143.15 | 353,000,000 |
| Pyerite | 3.56 | 19,500,000,000 | 5.37 | 8,000,000,000 |
| Tritanium | 2.06 | 62,600,000,000 | 3.21 | 39,900,000,000 |
| Zydrine | 1602 | 54,400,000 | 2747 | 21,800,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 989 |
| Silent Oil | 998 |
| Sole Sushi | 2,973 |