Yesterday's Money: 11th January
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,332,000 at an exchange rate of L$266.3 to US$1
- Exchanged US$269,000 at an average of US$11,200.0 per hour.
- Market buys were US$197,000
- Market sales were US$70,000
- Limit-limit buys were US$2,300
- The busiest time was at 10pm when about US$24,000 was exchanged.
- The quietest time was 2am when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 22 g 75 s |
| Primal Earth | 3 g 50 s |
| Primal Fire | 21 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 88 s |
| Primal Mana | 16 g 00 s |
| Primal Might | 88 g 50 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 60 g 46 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46 | 1,270,000,000 | 72.23 | 750,000,000 |
| Megacyte | 1344 | 34,800,000 | 2763 | 27,500,000 |
| Mexallon | 25.58 | 3,730,000,000 | 36.3 | 1,920,000,000 |
| Morphite | 4187 | 6,840,000 | 10093 | 5,340,000 |
| Nocxium | 83.27 | 455,000,000 | 139.37 | 360,000,000 |
| Pyerite | 3.55 | 19,400,000,000 | 5.36 | 8,400,000,000 |
| Tritanium | 2.04 | 59,700,000,000 | 3.18 | 40,300,000,000 |
| Zydrine | 1549 | 51,500,000 | 2736 | 24,700,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 989 |
| Silent Oil | 1,025 |
| Sole Sushi | 2,976 |