Yesterday's Money: 15th January
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,284,000 at an exchange rate of L$268.9 to US$1
- Exchanged US$267,000 at an average of US$11,100.0 per hour.
- Market buys were US$186,000
- Market sales were US$81,000
- Limit-limit buys were US$400
- The busiest time was at 10am when about US$21,000 was exchanged.
- The quietest time was 6am when about US$6,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 22 g 75 s |
| Primal Earth | 3 g 50 s |
| Primal Fire | 21 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 88 s |
| Primal Mana | 16 g 0 s |
| Primal Might | 87 g 95 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 60 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 46.85 | 1,200,000,000 | 72.49 | 527,000,000 |
| Megacyte | 1467 | 34,000,000 | 2756 | 26,700,000 |
| Mexallon | 26.56 | 3,780,000,000 | 36.92 | 1,530,000,000 |
| Morphite | 1906 | 16,500,000 | 10257 | 4,410,000 |
| Nocxium | 81.29 | 453,000,000 | 136.39 | 280,000,000 |
| Pyerite | 3.69 | 19,500,000,000 | 5.28 | 7,030,000,000 |
| Tritanium | 2.01 | 58,900,000,000 | 3.12 | 37,700,000,000 |
| Zydrine | 1711 | 54,600,000 | 2745 | 20,000,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 953 |
| Silent Oil | 1,103 |
| Sole Sushi | 2,978 |