Yesterday's Money: 16th January
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,335,000 at an exchange rate of L$267.5 to US$1
- Exchanged US$271,000 at an average of US$11,300.0 per hour.
- Market buys were US$173,000
- Market sales were US$98,000
- Limit-limit buys were US$1,100
- The busiest time was at 4pm when about US$20,000 was exchanged.
- The quietest time was 4am when about US$5,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 22 g 75 s |
| Primal Earth | 3 g 50 s |
| Primal Fire | 21 g 80 s |
| Primal Life | 9 g 88 s |
| Primal Mana | 16 g 0 s |
| Primal Might | 87 g 95 s |
| Primal Shadow | 16 g 0 s |
| Primal Water | 18 g 0 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 60 g 0 s |
In EVE Online average prices and volumes for key minerals [via EVE Central] are:
| Commodity | Average Buy Price (ISK) | Buy Volume | Average Sell Price (ISK) | Sell Volume |
| Isogen | 47.25 | 1,140,000,000 | 73.42 | 484,000,000 |
| Megacyte | 1479 | 31,000,000 | 2854 | 26,000,000 |
| Mexallon | 25.97 | 3,770,000,000 | 36.5 | 1,210,000,000 |
| Morphite | 1951 | 16,800,000 | 10350 | 4,240,000 |
| Nocxium | 87.62 | 459,000,000 | 150.01 | 260,000,000 |
| Pyerite | 3.7 | 18,400,000,000 | 5.31 | 6,380,000,000 |
| Tritanium | 2.04 | 67,500,000,000 | 3.12 | 37,400,000,000 |
| Zydrine | 1660 | 54,700,000 | 2821 | 19,900,000 |
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 956 |
| Silent Oil | 1,049 |
| Sole Sushi | 2,971 |