Counting the coppers
Yesterday in Second Life we:
- Spent US$1,410,000 at an exchange rate of L$267.6 to US$1
- Exchanged US$269,000 at an average of US$11,200.0 per hour.
- Market buys were US$199,000
- Market sales were US$70,000
- Limit-limit buys were US$300
- The busiest time was at 2pm when about US$15,000 was exchanged.
- The quietest time was 11pm when about US$7,000 was exchanged.
[via Second Life datafeeds]
In World of Warcraft average prices [via wowecon.com] for key materials are:
| Commodity | Price |
| Stack of Netherweave | 3 g 0 s |
| Primal Air | 19 g 90 s |
| Primal Earth | 3 g 0 s |
| Primal Fire | 21 g 80 s |
| Primal Life | 11 g 0 s |
| Primal Mana | 15 g 92 s |
| Primal Might | 86 g 0 s |
| Primal Shadow | 15 g 43 s |
| Primal Water | 17 g 50 s |
| Stack of Thick Clefthoof Leather | 59 g 0 s |
In EVE Online there is an error finding the data today.
In Final Fantasy XI average prices for key items [via FFXIAH.com] are:
| Commodity | Average Price |
| Prism Powder | 966 |
| Silent Oil | 970 |
| Sole Sushi | 3,001 |